تکریم حکیم ابوالقاسم فردوسی یک وظیفه است
تکریم حکیم ابوالقاسم فردوسی یک وظیفه است
آنچه امروز زبان فارسی در اختیار دارد حاصل تلاش‌های فردوسی کبیر است به همین دلیل یکی از وظایف اصلی مدیران فرهنگی و مدیران شهر تکریم و گرامیداشت یاد و خاطره حکیم ابوالقاسم فردوسی است.

به گزارش پایگاه خبری معماری و نما،ابوالقاسم فردوسی؛ مهدی ناصحی با بیان اینکه آنچه از تمدن و تاریخ در اختیار ما قرار دارد، تنها در قالب هنر می‌گنجد، اظهارکرد: «هنر» است که امروز به عنوان نماد تمدن ایرانی اسلامی در اختیار ما قرار دارد؛ «هنر» نشان‌دهنده قدرت انسان‌ها در خلقت یک اثر بوده و مهم‌ترین هنری که ما می‌شناسیم، «ادبیات» است.

وی با اشاره به اینکه اگر ادبیات نبود، هنرهای دیگر شکل نمی‌گرفت، تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین زمینه‌های هنری ادبیات، «حماسه» است که می‌تواند موجب رشد، پیشرفت و ترقی یک ملت شود؛ اسطوره‌ها و افسانه‌هایی که در قالب ادبیات حماسی تولید می‌شوند، می‌توانند برای پیشرفت یک کشور اثرگذار باشند و برای مردم نسبت به کشور و فرهنگ خودشان احساس تعلق ایجاد کند.

ناصحی گفت: آنچه مردم می‎‌دانند و همه به آن علم دارند این است که مهم‌ترین حماسه‌سرای تاریخ ادبیات ایران «فردوسی حکیم» است؛ انسانی وارسته که بالاترین معانی و ارزش‌ها را در قالب هنر حماسی خود برای ما به یادگار گذاشته است.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گفت: آنچه امروز زبان فارسی در اختیار دارد، حاصل تلاش‌های فردوسی کبیر است و به همین دلیل یکی از وظایف اصلی مدیران فرهنگی و مدیران شهر، تکریم و گرامیداشت یاد و خاطره حکیم ابوالقاسم فردوسی است, هرچه مردم با فردوسی آشنا شوند، می‌توانند زندگی آرام‌تر و بهتری داشته باشند.

بخوانید:  احداث بوستان محلی در 4 محله بولوار شاهنامه

وی در خصوص اقدامات شهرداری برای بزرگداشت فردوسی خاطرنشان کرد: شهرداری تلاش‌های زیادی برای برگزاری چنین یادبودها و یادمان‌هایی انجام داده و اتفاقات خوبی به لحاظ زیرساختی و برنامه‌ای رخ داده که شایسته تقدیر است.