پایداری اقتصادی در محلات هدف بازآفرینی
پایداری اقتصادی در محلات هدف بازآفرینی
در محلات هدف بازآفرینی، باید پایداری اقتصادی را دنبال کنیم و اگر این ماموریت چند جانبه توسط حوزه بازافرینی دنبال نشود، به هدف خود نمی‌رسیم.

به گزارش پایگاه خبری معماری و نما،پایداری اقتصادی؛حسن موحدیان در اولین نشست انتقال تجارب بازآفرینی کلانشهرهای کشور و نشست کمیته بافت فرسوده شهرداری‌های کلانشهرهای ایران اظهارکرد: ما یک نظام اسلامی هستیم و اولین رسالت و ماموریت ما این است که عدل را در جامعه دنبال کنیم؛ همانگونه که رسالت پیامبر(ص) از بعثت نیز رهنمود به شناخت و عبادت خدا و گسترش عدل در جامعه بود.

وی افزود: در محلات هدف بازآفرینی، باید پایداری اقتصادی را دنبال کنیم و اگر این ماموریت چند جانبه توسط حوزه بازافرینی دنبال نشود، به هدف خود نمی‌رسیم.

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس با اشاره به اینکه اقتصاد مشهد خدماتی است و ۵۲ درصد هتل‌ها در مشهد قرار دارد، بیان کرد: باید به مسایل اجتماعی، پایداری اقتصادی، مسایل محیطی و فرهنگی توجه جدی شود و به صرف کار کالبدی بسنده نکنیم.

موحدیان خاطرنشان کرد: مشهد بزرگترین کلانشهری است که حاشیه‌نشینی آن در کل کشور مطرح است و یک سوم جمعیت در حاشیه شهر زندگی می‌کنند.

وی اضافه کرد: امیدوارم این همایش به این سمت و سو رود و یک قطنامه‌ای باشد تا همه براساس اسناد بالادستی اقدام کنند.

بخوانید:  شوراهای اجتماعی محلات مشهد نیازمند حمایت هستند