معابر و میادین «بهشت‌ رضا (ع)» نامگذاری می‌‎شود
معابر و میادین «بهشت‌ رضا (ع)» نامگذاری می‌‎شود
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گفت: معابر و میادین بهشت‌رضا(ع)، به منظور تسهیل دسترسی افراد، نامگذاری می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری معماری و نما،بهشت‌ رضا؛حجت‌الاسلام حسن منصوریان از بررسی لایحه نامگذاری معابر، میادین و اماکن آرامستان «بهشت رضا(ع)» در جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس خبرداد و اظهارکرد: این موضوع، یکی از درخواست‌های مکرر شهروندان از مدیریت شهری بود چراکه موجب سردرگمی افراد می‌شود.

وی با بیان اینکه یکی از علل ترافیک سنگین در بهشت‌ رضا (ع)، به ویژه در ایام خاص، ریشه در همین سردرگمی و عدم امکان دسترسی راحت به بلوک‌های مدنظر افراد دارد، گفت: برهمین اساس، از شهرداری خواسته شد تا نسبت به تدبیر راهکار مناسب در این خصوص اقدام نماید که سرانجام تصمیم به نامگذاری معابر گرفته شد.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس افزود: در نامگذاری معابر و میادین، سعی شده از اسامی قرآنی و عناوینی چون عملیات دوران دفاع مقدس که رزمندگان خراسان در آن تاثیرگذار بوده‌اند، استفاده شود تا منظومه فکری شهدا را دنبال کنیم و در جهت زنده نگهداشتن یاد و خاطره آنها نیز گام برداریم.

حجت‌الاسلام منصوریان با بیان اینکه اسامی انتخاب شده، متناسب با حال و هوای بهشت‌ رضا (ع)، به عنوان یک مکان خاص، هستند، تصریح کرد: نکته حائز اهمیت در نامگذاری معابر بهشت رضا(ع)، عدم استفاده از نام و عناوینی است که مشابه آن در سطح شهر وجود دارد.

بخوانید:  رویکرد درآمدی شهرداری مشهد باید فراتر از حوزه شهرسازی باشد

بخوانید:بی‌تدبیری هیئت فوتبال خراسان رضوی/ تماشاگران با بلیت هم پشت درب ماندند

وی گفت: با تصویب این لایحه و اجرایی شدن آن، قطعا رضایتمندی خوبی برای تردد افراد در بهشت رضا(ع) ایجاد می‌شود.