محلات ویژه هدف گردشگری مشهد تعریف می‌شوند
محلات ویژه هدف گردشگری مشهد تعریف می‌شوند
سرپرست شرکت گردشگری شهرداری مشهد گفت: مدیریت شهری مشهد مقدس، زیارت و گردشگری را دو بال و مکمل یکدیگر می‌داند که با تکیه بر آنها می‌توان رونق همه‌جانبه شهر را فراهم آورد.

به گزارش پایگاه خبری معماری و نما،محلات ویژه هدف گردشگری مشهد؛ مرتضی‌ گواهی با اشاره به شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته که در تهران برگزار شد، اظهار داشت: این نمایشگاه فرصت بسیار ارزشمندی برای معرفی بیش از پیش ظرفیت‌های حوزه زیارت و گردشگری شهر مشهدمقدس بود.

وی با بیان اینکه محوریت و مرکزیت شهر مشهد مقدس، بارگاه منور رضوی است، گفت: وجود حرم مطهر امام‌رضا(ع)، مزیت ویژه‌ای برای شهر مشهد مقدس ایجاد کرده و کانون نورانی و قدسی این آستان مقدس موجب شده تا در این شهر سالانه میزبان میلیون‌ها زائر از اقصی نقاط دنیا باشیم.

گواهی افزود:در کنار اصل زیارت، مشهد برخوردار از فرصت‌های گردشگری بسیاری است که براساس سیاست‌گذاری‌های شورای شهر، به دنبال ارتقا بازدهی و سطح کیفی این زیرساخت‌ها هستیم تا با تکیه بر آنها، موجب افزایش ضریب ماندگاری زائر شد.سرپرست شرکت گردشگری شهرداری مشهد تصریح کرد: مدیریت شهری مشهد مقدس، زیارت و گردشگری را دو بال و مکمل یکدیگر می‌داند که با تکیه بر آنها می‌توان رونق همه‌جانبه شهر را فراهم آورد.

گواهی به بازدید مسئولین کشوری از غرفه شرکت گردشگری شهرداری مشهد مقدس اشاره کرد و گفت: وزیر کشور در این بازدید با بیان اینکه برنامه‌ریزی‌های جامعی در خصوص امور زائران صورت گرفته، اقدامات شهرداری مشهد، به طور خاص در حوزه خانواده‌ها و ایجاد تسهیلات مختلف در این زمینه را بسیار سازنده خواند.

بخوانید:  لزوم برنامه‌ریزی برای افزایش سرانه‌ خدمات در حاشیه‌شهر مشهد

گواهی با اشاره به بازدید وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز تصریح کرد: از نگاه ضرغامی، حوزه گردشگری شهرداری مشهد مقدس در سطح کشور سرآمد است و به عنوان یک الگو می‌تواند مورد توجه قرار گیرد.

سرپرست شرکت گردشگری شهرداری مشهد گفت: بهادری جهرمی، سخنگوی دولت هم بر لزوم ارتقای بیش از پیش زیرساخت‌های گردشگری در شهر مشهد و استان خراسان رضوی تاکید کرد و وزیر ارتباطات طراحی اپلیکیشن‌های حوزه گردشگری را ضروری دانست.

  • منبع خبر : تسنیم