سرانه‌های فرهنگی و مذهبی در طرح‌های تفصیلی مشهد مورد توجه قرار گیرد
سرانه‌های فرهنگی و مذهبی در طرح‌های تفصیلی مشهد مورد توجه قرار گیرد
سرانه‌های فرهنگی و مذهبی همچون مسجد، حسینیه و مراکز دینی باید متناسب با جمعیت فرهنگی و مذهبی شهر مدنظر قرار گیرد.

به گزارش پایگاه خبری معماری و نما،سرانه‌های فرهنگی و مذهبی؛ حجت‌الاسلام حسن منصوریان با اشاره به طرح‌های تفصیلی شهر مشهد مقدس، اظهارکرد: در این طرح‌ها، باید مقتضیات و سرانه‌های مورد نیاز شهر در تطابق با نیازهای ساکنان باشد.

وی با بیان اینکه مشهد مقدس، به عنوان کلانشهر مذهبی جهان اسلام شناخته می‌شود و لذا سرانه‌های فرهنگی و مذهبی آن نیز باید متناسب با اقتضائات شهر امام‌رضا(ع) باشد، گفت: در غیر اینصورت، اگر سرانه‌ها با خواست و سبک زندگی مردم در این شهر تطابق نداشته باشد، دچار مشکلات عدیده‌ای از جمله برآورده نشدن نیازهای شهر خواهیم بود.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس تصریح کرد: درصورتی که نسبت به این حوزه بی‌توجهی صورت گرفته باشد، باید تدابیر لازم را با بهره‌گیری از ظرفیت‌های قانونی همچون کمیسیون ماده ۵ اندیشید.

حجت‌الاسلام منصوریان با تاکید بر اینکه سرانه‌های فرهنگی و مذهبی همچون مسجد، حسینیه و مراکز دینی باید متناسب با جمعیت فرهنگی و مذهبی شهر باشد، گفت: متاسفانه این اصل در شهرسازی جدید برخی مناطق شهر رعایت نشده و کمبود فضاهای فرهنگی و مذهبی را شاهد هستیم که به گلایه مردمی تبدیل شده است.

وی افزود: رفع شدن این نقیصه و ضعف را باید با نگاه ذی‌نفعان و اجماع بزرگان شهر برطرف کرد.

بخوانید:  مقدار اقساط وام طرح ملی مسکن چقدر است؟