لزوم تبیین کارآمدی و نقش دین در اجتماع
لزوم تبیین کارآمدی و نقش دین در اجتماع
امروز جوانان نسبت به کارآمدی دین در عرصه اجتماع سوال دارند؛ تبیین کارآمدی و نقش دین در اجتماع، ویژه دهه هشتاد و نودی‌ها یکی از الزامات در این خصوص است.

به گزارش پایگاه خبری معماری و نما،نقش دین در اجتماع؛ مهدی ناصحی در اولین نشست هم‌اندیشی روسای کمیسیون‌های فرهنگی شوراهای اسلامی شهرهای بصیر انقلاب با بیان اینکه مساله اصلی ما ارتقاء سطح ارتباطات برای برنامه‌ریزی واحد در حوزه‌های فرهنگی است، اظهارکرد: در حوزه فرهنگی با ۲ بحران مواجهیم؛ نخست گسل نسلی دینی است و جنبشی که اخیرا نیز در کشور شکل گرفته جنبشی ضد دین است و اصلا کاری با جمهوری اسلامی ندارد.

وی گفت: موضوع دوم که بیشترین نقش بر عهده ماست این بوده که جوانان نسبت به کارآمدی نقش دین در اجتماع سوال دارند؛ تبیین کارآمدی و نقش دین در عرصه اجتماع، ویژه دهه هشتاد و نودی‌ها یکی از الزامات در این خصوص است.

ناصحی به تشریح رویکرد شورای ششم در حوزه فرهنگی پرداخت و افزود: در این دوره تاکید کردیم که از تعریف و اجرایی کردن برنامه‌های با مخاطب کم پرهیز شود و سعی کردیم در اجرای برنامه‌ها یک گام به عقب نشسته و نقش مردم را پررنگ‌تر نماییم؛ باید مردم‌محوری را دنبال کنیم و فرصت حضور و نقش‌آفرینی مردم تسهیل شود.

وی خاطرنشان کرد: حل مسائل اجتماعی، همسنگ پرداختن به مسائل فرهنگی است چراکه این مهم نشان از کارآمدی نظام دارد و امیدواریم در سرفصل برنامه‌ها قرار گیرد.

بخوانید:  آینده نامعلوم فضاهای عمومی در پساکرونا