همکاری های فنی مهندسی مشهد و بیشکک تقویت می‌شود
همکاری های فنی مهندسی مشهد و بیشکک تقویت می‌شود
سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گفت: مدیریت شهری مشهد مقدس آماده تقویت دیپلماسی شهری و تبادل تجربیات و انتقال توانمندی‌های فنی مهندسی با کشور قرقیزستان است و می‌توانیم در این زمینه، همکاری‌های جدیدی را شکل دهیم.

به گزارش پایگاه خبری معماری و نما،مشهد و بیشکک؛ موسی‌الرضا حاجی‌بگلو در حاشیه افتتاح دوازدهمین نمایشگاه تخصصی رنگ و رزین، پوشش‌های صنعتی، چسب و مواد شیمیایی و نمایشگاه تخصصی صنعت پلاستیک، ماشین‌آلات و صنایع وابسته با ضیاءالدین جمال‌الدین‌اف، نماینده تام‌الاختیار رئیس جمهور قرقیزستان در منطقه اوش، تورداکن سیدیکف، سفیر جمهوری قرقیزستان در ایران، سلیمان پریمکولوف، معاون رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه قرقیزستان در منطقه اوش و جمعی دیگر از مسئولان این کشور دیدار و گفت‌‌وگو کرد.

حاجی‌بگلو در این دیدار با بیان اینکه مشهد مقدس و استان خراسان رضوی دارای ظرفیت‌ها و فرصت‌های بسیار ارزشمندی برای سرمایه‌گذاری است، اظهارکرد: همین ظرفیت‌ها سبب شده تا توجه به بعد بین‌المللی این خطه بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به حضور سالانه ۳۰ میلیون زائر و گردشگر ایرانی و خارجی در مشهد مقدس، گفت: این فرصت، ظرفیت بی‌نظیری است که به برکت وجود بارگاه منور رضوی، در مشهد مقدس شکل گرفته و موجب شده تا سرمایه‌گذاری در این شهر، توجیه بالایی داشته باشد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس در ادامه شهرداری مشهد را جزو شهرداری‌های پیش‌رو کشور دانست و تصریح کرد: خدمات فنی و مهندسی در مدیریت شهری مشهد مقدس از سطح بسیار بالایی برخوردار بوده و نیروهای متخصص بسیاری در این بدنه مشغول فعالیت هستند.

بخوانید:  تخفیف معاینه فنی وانت بارها عملیاتی شد

حاجی‌بگلو از تعاملات نزدیک مدیریت شهری مشهد مقدس با کشورهای مختلف به منظور تبادل تجربیات و دانش فنی-مهندسی میان مشهد و بیشکک سخن گفت و ادامه داد: یکی از محورهای گفتمانی مدنظر و مورد تاکید شورای ششم، «مشهدالرضا(ع)، جهانشهر برکت و کرامت» است و بر این باوریم که این شهر، شهری در تراز بین‌‎المللی و جهانی است.

وی افزود: برهمین اساس، آمادگی تقویت دیپلماسی شهری و تبادل تجربیات و انتقال توانمندی‌های فنی-مهندسی با کشور قرقیزستان را داریم و می‌توانیم در این زمینه، همکاری‌های جدیدی میان مشهد و بیشکک را شکل دهیم.

حاجی‌بگلو گفت: درخصوص اجرایی کردن این تعاملات و همکاری‌ها، موارد مورد تاکید فوق در نشست مشترک مسئولان قرقیزستانی با شهردار مشهد مقدس نیز مطرح خواهد شد تا وارد فاز عملیاتی شود.

  • منبع خبر : تسنیم