شرکت‌های وابسته به شهرداری مشهد در راه بورس
شرکت‌های وابسته به شهرداری مشهد در راه بورس
رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گفت: یکی از محورهای مورد تاکید شورای شهر در تباصر بودجه سال 1401، وارد شدن شرکت‌های وابسته به شهرداری مشهد مقدس به فرآیندهای بورسی است و امیدواریم در این دوره حداقل 5 شرکت وارد بازار بورس شود.

به گزارش پایگاه خبری معماری و نما،شرکت‌های وابسته به شهرداری مشهد؛ مجید دبیریان در مراسم تکریم و معارفه مدیرعامل سازمان زمین و مسکن و همچنین مدیرکل امور مجامع و حسابرسی داخلی شهرداری مشهد مقدس، نگاه به درون بدنه مدیریت شهری و رویش‌های جدید در شهرداری را اتفاق ارزشمندی دانست که در فرآیند انتصابات این دوره محقق شده و اظهارکرد: در گذشته برخی افراد همیشه مدیر بودند و طیفی از کارکنان، همیشه کارشناس ولی امروز باعث افتخار است، افراد جوان، متخصص و باتجربه در شهرداری، فرصت ایفای نقش در مسئولیت‌های مهم را پیدا می‌کنند تا به انجام وظیفه بپردازند.

دبیریان افزود: شهردار مشهد مقدس با تکیه بر نگاه تخصصی، در انتصابات خود به افراد اعتماد کرده و سازمان‌ها و مجموعه‌های مختلف را به آن‌ها می‌سپارد که شایسته تقدیر است.

رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای اسلامی شهر مشهد مقدس در ادامه از شهردار خواست که تغییرات و انتصابات پیش رو را هم، با همین نگاه تخصص‌گرایانه و بر مبنای شایسته‌سالاری انجام دهد.

دبیریان با اشاره به سازمان زمین و مسکن شهرداری مشهد مقدس، از حوزه زمین و مسکن به‌عنوان یکی از مهمترین بخش‌های مدیریت شهری یاد کرد و گفت: تحقق بخش زیادی از منویات، شعارها و محورهای مدنظر شورای ششم، به عملکرد سازمان زمین و مسکن گره خورده است.

بخوانید:  سامانه «سراج»؛ اقدامی ارزشمند و ابتکاری در حوزه پیشگیری از اعتیاد

وی با تاکید بر لزوم تسریع در فرآیند پاسخگویی به مردم توسط این سازمان، تصریح کرد: پرونده‌های متعددی از سوی سازمان زمین و مسکن داریم که برای پاسخگویی به شورای شهر و کمیسیون حقوقی، املاک و قراردادها مراجعه می‌کنند؛ با رویکرد تعامل و مساعدت حداکثری، ضمن تکریم ارباب رجوع، باید تسریع در پاسخگویی به آنها در دستورکار قرار گیرد.

دبیریان با اشاره به انتصاب مدیرکل امور مجامع و حسابرسی داخلی شهرداری، گفت: یکی از محورهای مورد تاکید شورای شهر در تباصر بودجه سال ۱۴۰۱، وارد شدن شرکت‌های وابسته به شهرداری مشهد مقدس به فرآیندهای بورسی است؛ انتظار داریم مدیریت جدید، با نگاه تحولی به این عرصه وارد شود و به سمت ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری و شرکت‌ها رفت.

رئیس کمیسیون اقتصادی و سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر مشهد مقدس افزود: امیدواریم با پیگیری‌های مجدانه بتوانیم در دوره جدید مدیریت شهری، حداقل ۵ شرکت مهم و اصلی از شرکت‌های وابسته به شهرداری مشهد را وارد بازار بورس کنیم و از ظرفیت بورس بهره‌ بگیریم تا یکی از مهمترین منویات شورای ششم، محقق شود.