حرکت معاونت شهرسازی شهرداری مشهد سمت توسعه پایدار
حرکت معاونت شهرسازی شهرداری مشهد سمت توسعه پایدار
مدیرعامل شرکت گردشگری شهرداری مشهد گفت: در کنار حرم مطهر رضوی، زیرساخت‌ها و فرصت‌های بسیاری در حوزه گردشگری در مشهد داریم که با بهره‌گیری از آنها می‌توان در جهت رونق بیش از پیش اقتصاد استفاده کرد.

به گزارش پایگاه خبری معماری و نما،معاونت شهرسازی شهرداری مشهد؛ سید حسین علوی‌مقدم در مراسم تکریم و معارفه معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد ضمن تبریک هفته قوه قضاییه، اظهارکرد: فعالیت و عملکرد شهرداری در حوزه معاونت شهرسازی شهرداری مشهد باید به صورت توسعه پایدار دنبال شود؛ در این مسیر، نگاه باید از نگاه صرف به حوزه تراکم فروشی خارج شود.

وی افزود: یکی از جلوه‌های توسعه پایدار شهری را در انتقال پادگان ارتش شاهد بودیم؛ اقدام حائز اهمیتی که علاوه بر حل گره‌ها و مشکلات شهری، منافع مالکان را تامین و سرانه‌های مورد نیاز شهر را استحصال نمود.

نایب رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گفت: با حمایت و پیگیری شهردار و تلاش شبانه‌روزی مدیریت شهری، کار بزرگی در شهر امام رضا(ع) رقم خورده که باید ادامه پیدا کند.

علوی‌مقدم با بیان اینکه ظرفیت‌های مشابه پادگان لشکر ۷۷، فراوان در مشهد مقدس یافت می‌شود که تاکنون مغفول مانده، تصریح کرد: یکی از این ظرفیت‌های بالقوه که بلااستفاده بوده، اراضی بزرگ‌مقیاس شهری است؛ اراضی که در پهنه‌های شمالی و شرقی شهر بیشتر وجود دارد و با بهره‌گیری از آنها می‌توان در مسیر تحقق و تامین سرانه‌های مورد نیاز شهر گام برداشت. 

بخوانید:  هزینه ساخت هر کیلومتر قطار شهری؛ یک هزار و 200 میلیارد تومان است