کمیسیون «بانوان و خانواده» شورای شهر مشهد به زودی آغار به کار خواهد کرد
کمیسیون «بانوان و خانواده» شورای شهر مشهد به زودی آغار به کار خواهد کرد
به عنوان اولین دستور کار کمیسیون «بانوان و خانواده» شورای شهر مشهد، پیرامون ویژه برنامه‌های هفته گرامیداشت مقام زن و عناوین کارگروه‌های ذیل کمیسیون، گفت‌وگو صورت می‌پذیرد.

به گزارش پایگاه خبری معماری و نما،کمیسیون «بانوان و خانواده» شورای شهر مشهد؛ فاطمه سلیمی پیرامون اهداف و اقداماتی که بناست در کمیسیون «بانوان و خانواده» مورد پیگیری قرار گیرد، اظهار کرد: کمیسیون «بانوان و خانواده» برای اولین بار در دوره شوراهای اسلامی شهر مشهد تشکیل شد.

برنامه‌های کمیسیون «بانوان و خانواده» شورای شهر مشهد

وی افزود: بر اساس آیین نامه در ذیل این کمیسیون باید تنها پنج کارگروه رسمی تشکیل شود، از همین رو پیرامون مسائل اصلی حوزه بانوان، از اصحاب رسانه و صاحب نظران در حوزه «بانوان و خانواده» دعوت می‌کنیم تا به ما یاری رسانند.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد تصریح کرد: حمایت از انجمن‌ها و تشکل‌هایی که در حوزه بانوان و خانواده فعالیت دارند، دو نگاه کلی و راهبرد اصلی ما در بحث کمیسیون «بانوان و خانواده» شورای شهر مشهد است؛ به عنوان اولین دستور کار این کمیسیون، پیرامون ویژه برنامه‌های هفته گرامیداشت مقام زن و عناوین کارگروه‌های ذیل کمیسیون، گفت‌وگو صورت می‌پذیرد.

سلیمی خاطر نشان کرد: بودجه‌های بسیاری در شهر هزینه می‌شود که در ردیف‌های کلی حمایت از انجمن‌ها، ورزش، ساخت و تجهیز پارک‌ها و غیره است، ولی اگر در بخش‌های مختلف کشور پیرامون حوزه زنان بررسی کنید، درمی‌یابید که در ردیف‌های بودجه برای بانوان، اعتبارات کمی اختصاص پیدا کرده است.

بخوانید:  فروش امتیاز طرح ملی مسکن به مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد بیان کرد: پیرو مذاکراتی که با شهردار مشهد صورت پذیرفته است، قول مساعد اخذ شده که در سال آتی ردیف بودجه مشخصی برای بانوان داشته باشیم تا بدانیم چند درصد از این بودجه برای برنامه‌های ویژه کمیسیون «بانوان و خانواده» شورای شهر مشهد در نظر گرفته می‌شود.