تجربه متفاوت از جهان مجازی متاورس
تجربه متفاوت از جهان مجازی متاورس
شرکت تابعه پاناسونیک به نام "Shiftall" در نمایشگاه ۲۰۲۲ CES مجموعه‌ای از محصولاتی را معرفی کرده است که برای کمک به کاربران برای غوطه‌ور شدن در جهان مجازی متاورس، طراحی شده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری معماری و نما،جهان مجازی متاورس؛نمایشگاه فناوری CES ۲۰۲۲ که از روز دوشنبه بازدید از آن به طور اختصاصی برای خبرنگاران آغاز شده بود، روز گذشته (چهارشنبه) برای بازدید عموم افتتاح شد. در این نمایشگاه بزرگ‌ترین برندهای جهان به فعالیت می‌پردازند و با شرکای جدید دیدار می‌کنند و زیرک ترین مبتکران پا به عرصه می‌گذارند.

CES تمامی جنبه‌های فناوری را شامل می‌شود. از جمله مواردی که در این نمایشگاه فناوری به نمایش در می‌آید، فناوری‌های مربوط به حوزه هوش مصنوعی، انرژی، خودرو، سلامت، سرگرمی، صفحه‌های نمایش و تلفن‌همراه، وسایل خانه، ربات، فناوری‌های ۵G و بسیاری از فناوری‌های دیگر است.

شرکت تابعه پاناسونیک به نام “Shiftall” در نمایشگاه ۲۰۲۲ CES مجموعه‌ای از محصولاتی را معرفی کرده است که برای کمک به کاربران برای غوطه‌ور شدن در جهان مجازی متاورس، طراحی شده‌اند. این محصولات شامل هدست واقعیت مجازی “MeganeX”، دستگاه گرمایشی و خنک کننده پوشیدنی مرتبط با متاورس “Pebble Feel” و میکروفون” Mutalk” است که با جهان مجازی متاورس سازگار است.

ابزاری برای ورود به جهان مجازی متاورس

هدست و میکروفون این شرکت به لباس دارای قابلیت ردیابی حرکت “Haritora X” متصل می‌شوند تا کاربر را بیشتر در این دنیای مجازی غرق کنند. به گفته این شرکت، این هدست با Steam VR سازگار است و در عین حال که سبک است، نمایشگری با وضوح بالا ارائه می‌دهد.

Pebble Feel نیز یک دستگاه تهویه‌کننده به اندازه کف دست است که وقتی با یک پیراهن خاص پوشیده می‌شود، گردن کاربر را خنک می‌کند تا آن دنیای مجازی را همانند دنیای واقعی برای کاربر شبیه‌سازی کند. این شرکت در CES این لباس را که از Pebble Feel و Haritora X تشکیل شده بود، روی کاربرانی که هدست واقعیت مجازی Oculus استفاده می‌کردند، آزمایش کرد.

بخوانید:  مهمترین اصول ایمن سازی ساختمان

فیسبوک به تازگی نام خود را به “متا” تغییر داده و مفهومی به نام متاورس را ارائه کرده است. متاورس شاید برای برخی از مردم به معنای نسخه‌ای پیشرفته از واقعیت مجازی باشد، اما برخی دیگر معتقدند که این مفهوم آینده‌ی اینترنت را رقم خواهد زد.

در حقیقت مقایسه جهان مجازی متاورس و واقعیت مجازی مثل مقایسه تلفن‌های همراه اولیه و تلفن‌های هوشمند امروزی است. متاورس بر روی رایانه‌ها نصب نمی‌شود، بلکه برای استفاده از آن باید از هدست استفاده کنید تا وارد یک دنیای دیجیتالی شوید.

برخلاف واقعیت مجازی کنونی که عمدتا برای بازی مورد استفاده قرار می‌گیرد، در دنیای مجازی متاورس می‌توان به انجام هر نوع فعالیتی پرداخت. از جمله این فعالیت‌ها می‌توان به کار، بازی، برگزاری کنسرت، رفتن به سینما و حتی وقت گذراندن با دوستان اشاره کرد.

“مارک زاکربرگ”، مدیرعامل فیسبوک درباره متاورس می‌گوید: در جهان مجازی متاورس شما می‌توانید هر کاری را که تصور کنید انجام دهید، با دوستان و خانواده خود گردهم بیایید، به کار کردن بپردازید، آموزش ببینید، بازی کنید، خرید انجام دهید، محتوای مختلف خلق کنید و تمامی تجربه‌های گوناگونی را که انجام آن‌ها را با موبایل یا کامپیوترهای امروزی ممکن نیست، از نزدیک حس کنید.

در این آینده شما می‌توانید به‌ عنوان یک تصویر هولوگرام به‌ سرعت به مکان‌های مختلف تله‌پورت(Teleport) شوید، با دوستان خود به کنفرانس‌های مختلف بروید و در خانه والدین‌تان حضور پیدا کنید. تله‌پورت(دور نوردی) مفهومی است که به جابه‌جایی ماده بین دو نقطه بدون پیمودن متداول فضای بین دو نقطه مورد نظر، اشاره می‌کند.

  • منبع خبر : ایسنا