صنعتی‌سازی ساختمان تنها راه کاهش قیمت مسکن
صنعتی‌سازی ساختمان تنها راه کاهش قیمت مسکن
وزیر راه و شهرسازی گفت: صنعتی‌سازی ساختمان، کاهش هزینه ساخت و به‌ دنبال آن کاهش هزینه خرید مسکن توسط مردم را در پی خواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری معماری و نما،صنعتی‌سازی ساختمان؛ «رستم قاسمی» با حضور در کارخانه صنعتی ساختمان متعلق به وزارت دفاع از بخش‌های مختلف این کارخانه بازدید کرد.

وی با تقدیر از اقدامات وزارت دفاع در حوزه صنعتی‌سازی ساختمان و

” target=”_blank” data-type=”URL” data-id=”
” rel=”noreferrer noopener”> صنعتی سازی نما
، وزارت دفاع را پیشران و پیشرو در عرصه‌های مختلف ملی عنوان کرد.

راهکارهای صنعتی‌سازی ساختمان

وزیر راه و شهرسازی، پیشرفت و حرکت صنعتی‌سازی ساختمان توسط وزارت دفاع را ارزشمند توصیف کرد و گفت: این مهم باید هر چه سریع‌تر در بخش‌های مختلف کشور پیاده‌سازی و اجرا شده و توسعه پیدا کند.

قاسمی بیان‌داشت: وزارت مسکن و شهرسازی برای پیشبرد و توسعه کارخانه صنعتی سازی ساختمان، اهتمام و تعامل هر چه بیشتر خود را با وزارت دفاع افزایش خواهد داد.

وزیر راه و شهرسازی پیشتر با اشاره به ضرورت استفاده از فناوری‌های نوین در صنعت ساختمان گفته بود: ضرورت دارد صنعت ساختمان از نظر کیفیت، قیمت و سرعت در ساخت متحول شود. باید از شیوه‌های نوین در ساخت بهره‌مند شویم زیرا بخشی از شیوه‌های سنتی زمان‌بر، فاقد کیفیت لازم و سرعت است که ملاک‌عمل در اجرای تولید مسکن است.

وی تاکید کرد: با توجه به وضعیت نه چندان مناسبی که به دلیل سنتی‌سازی وجود دارد، باید با دعوت از شرکت‌های دانش‌بنیان از روش‌های نوین ساخت بهره ببریم.

قاسمی همچنین در ماموریتی ویژه از مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی خواسته بود تا نسبت به کیفی‌سازی، سرعت در ساخت و همچنین مناسب‌سازی قیمت ساخت و ساز در کشور با همکاری شرکت‌های دانش بنیان و استفاده از توانمندی‌ها و دانش آنها اقدام کند.

بخوانید:  قیمت خانه های لاکچری در بازار مسکن