بانک مرکزی تسهیلات جهش تولید مسکن را ابلاغ کرد
بانک مرکزی تسهیلات جهش تولید مسکن را ابلاغ کرد
بانک مرکزی تسهیلات جهش تولید مسکن بر اساس قانون جهش تولید یا همان نهضت ملی مسکن را به مدیران عامل بانک‌های کشور ابلاغ کرد.

به گزارش پایگاه خبری معماری و نما،تسهیلات جهش تولید مسکن؛ در نامه بانک مرکزی آمده است: بر اساس قانون جهش تولید مسکن و تصمیمات گرفته شده در شورای پول و اعتبار سقف فردی تسهیلات قانون جهش تولید مسکن در تهران ۴۵۰ میلیون تومان، شهرهای بالای ۱ میلیون نفر جمعیت ۴۰۰ میلیون تومان، مراکز استان ۳۵۰ میلیون تومان و سایر شهرهای کشور ۳۰۰ میلیون تومان، همچنین در روستاها ۲۵۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

بر این اساس، معادل ۲۷ بانک عامل باید بر اساس قانون بودجه سالجاری ۳۶۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات ساخت مسکن را به متقاضیان پرداخت کنند.

طرح جهش تولید و تامین مسکن در پنج فصل جهت تکلیف دولت به ساخت مسکن با فراهم کردن زیر ساخت‌های لازم از سوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تهیه شده است. در طرح جهش تولید و تامین مسکن با در نظر گرفتن سازو کارهایی جهت تامین منابع مالی، تامین زمین، تامین مصالح ساختمانی و تامین خدمات ساختمانی، سعی شده تا بستر لازم برای ساخت مسکن فراهم و دولت مکلف شده تا طی ۴ سال، سالانه یک میلیون واحد مسکونی تولید و عرضه کند.

تصویر ابلاغیه بانک مرکزی به بانک‌ها پیرامون تسهیلات جهش تولید مسکن

تسهیلات جهش تولید مسکن
تسهیلات جهش تولید مسکن
تسهیلات جهش تولید مسکن
بخوانید:  ۸ گزینه نهایی تصدی سمت «شهردار مشهد مقدس»
  • منبع خبر : ایسنا