نحوه ثبت نام مسکن جهش تولید مسکن+ سایت ثبت نام و جزئیات
نحوه ثبت نام مسکن جهش تولید مسکن+ سایت ثبت نام و جزئیات
طرح جهش تولید مسکن یک طرج بسیار مناسب است که در دولت جدید جهت افزایش ساخت مسکن ارائه شده است و بنا بر اعلام وزارت راه و شهرسازی ثبت نام در طرح جهش تولید مسکن از روز 28 مهر 1400 آغاز می شود در ادامه این حوه ثبت نام مسکن جهش تولید مسکن در مهر 1400 را به همراه شرایط ثبت نام و سایت ثبت نام مسکن و جزئیات دقیق را می آوریم

به گزارش پایگاه خبری معماری و نما، نحوه ثبت نام مسکن جهش تولید مسکن؛ متقاضیان ثبت نام مسکن طرح جهش تولید مسکن باید در زمان مشخص شده که از امروز ۲۸ مهر ۱۴۰۰ می باشد برای ثبت نام به سامانه مربوط به ثبت نام مسکن مراجعه کرده و از این طریق ثبت نام کنند.در ادامه این خبر نحوه انجام ثبت نام مسکن در طرح جهش تولید مسکن را به همراه شرایط و مداک لاز جهت ثبت نام و آدرس سایت ثبت نام مسکن را بخوانید.

نکته مهم در این مورد توجه به زمان ثبت نام طرح جهش تولید مسکن است. ثبت نام برای این طرح هر ساله در چند نوبت انجام خواهد گرفت و زمان آن هم توسط مسولان مربوطه اطلاع رسانی می شود.

داوطلبان هم چنین باید از شرایط ثبت نام طرح جهش مسکن آگاهی داشته و در صورت مطابق بودن شرایط، نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

زمان و نحوه ثبت نام مسکن جهش تولید مسکن+ آدرس سایت ثبت نام مسکن

درحالی معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی طی اطلاعیه‌ای از آغاز ثبت‌نام نهضت ملی مسکن خبر داده که اختلال این سایت نیز رفع شده است. اطلاعیه معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی به شرح زیر است؛ « در راستای کمک به تامین مسکن خانوارهای فاقد مسکن وزارت راه و شهرسازی درد نظر دارد در اجرای برنامه نهضت ملی مسکن در سال ۱۴۰۰ و به منظور کمک به تامین مسکن فاقدین مسکن از ساعت ۱۲ ظهر روز چهارشنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ نسبت به ثبت‌نام متقاضیان واجد شرایط اقدام کند.

در این مرحله از ثبت‌نام متقاضیان بر اساس ظرفیت‌های احصا شده در تعدادی از شهرهای واقع در استان‌های کشور برنامه‌ریزی شده است. متقاضیان این شهرها می توانند از تاریخ بازگشایی سامانه (ساعت ۱۲ ظهر روز چهارشنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۷/۲۸) تا پایان ساعت ۲۴ روز جمعه مورخ ۱۴۰۰/۰۸/۲۸ با مراجعه به سامانه نهضت ملی مسکن به آدرس saman.mrud.ir نسبت به ثبت‌نام (بر اساس شرایط اعلامی در اطلاعیه‌های بعدی) اقدام کنند. لازم به ذکر است متقاضیان تایید نهایی پس از پالایش و احراز شرایط از سامانه ساماندهی خواهند شد. با وجود اطلاعیه وزارت راه،‌ اما در زمان حاضر حدود ۱۳:۲۰ دقیقه امکان ثبت‌نام در سامانه saman وجود ندارد. به نظر می‌رسد سامانه مذکور دچار اختلال شده است.

شرایط ثبت نام مسکن جهش تولید مسکن

موضوع بسیار مهم برای ثبت نام طرح جهش تولید مسکن مربوط به شرایط آن می باشد. برای استفاده از این طرح شرایط گوناگونی در نظر گرفته شده است تا افراد کم درآمد و ضعیف تر جامعه بتوانند از آن استفاده کنند. بنابراین، شما تنها زمانی مجاز به ثبت نام در طرح جهش مسکن هستید که شرایط لازم برای آن را داشته باشید.

با توجه به اهمیت این موضوع، باید شرایط مورد نیاز برای ثبت نام را مطالعه کرده و در صورت مطابقت داشتن این موارد با شرایط خودتان، از طریق سامانه مذکور ثبت نام را انجام دهید. ما در این جا این شرایط را برای شما آورده ایم تا به راحتی بتوانید از آن ها مطلع شوید. مهم ترین شرایط ثبت نام طرح جهش مسکن شامل موارد زیر می شوند.

داوطلبان نباید از سال ۸۴ به بعد دارای زمین یا مسکن بوده و هم چنین نباید از سال ۵۷ به بعد از تسهیلات دولتی در جهت ساخت و خرید مسکن استفاده کرده باشند.

  • متقاضی باید متاهل یا سرپرست خانوار باشد.
  • زنان خودسرپرست که حداقل ۳۵ سال داشته باشند، می توانند در این طرح ثبت نام کنند.
  • متقاضیان باید دارای ۵ سال سابقه در پنج سال اخیر در شهر محل درخواست باشند.
  • نباید منع قانونی برای دریافت تسهیلات بالنکی وجود داشته باشد.
  • فرد متقاضی باید توانایی تامین هزینه ساخت مسکن را در کنار پرداخت تسهیلات بانکی داشته باشد.
  • امکان سرمایه گذاری حداقل ۴۰ میلیون تومان.

نحوه ثبت نام مسکن جهش تولید مسکن

حال که با طرح جهش مسکن آشنا شدید، می خواهیم نحوه ثبت نام در این طرح را هم برای شما بیان کنیم تا در صورت تمایل به ثبت نام، مشکلی در این زمینه نداشته باشید. با توجه به اهمیت بالای این موضوع یعنی تامین مسکن کشور، سامانه ای جهت ثبت نام طرح جهش مسکن ایجاد شده است تا داوطلبان بتوانند به راحتی در این سایت نام نویسی کنند. به این ترتیب، دیگر نیازی به مراجعه حضوری به هیچ ارگان خاصی جهت ثبت نام وجود نداشته و متقاضیان در زمانی کوتاه و حتی در خانه خواهند توانست ثبت نام خود را انجام دهند.

بخوانید:  فراخوان ایده های نوین مصالح ساختمانی

از آن جایی که ممکن است بسیاری از داوطلبان برای ثبت نام در این طرح از روش انجام آن اطلاع کافی نداشته باشند، در این بخش نحوه ثبت نام را به طور مفصل برای شما توضیح خواهیم داد. جهت این امر لازم است مراحل زیر را پشت سر بگذارید.

مراحل و نحوه ثبت نام مسکن جهش تولید مسکن

۱- ابتدا باید شرایط ثبت نام طرح جهش مسکن را مطالعه کرده و بعد از آگاهی از این شرایط، نشانی اینترنتی سامانه در نظر گرفته شده برای این کار یعنی tem.mrud.ir را در مرورگر خود جست و جو کنید.

۲. بعد از نمایش نتایج جست و جوی شما توسط گوگل، باید اولین سایت با همین آدرس و با عنوان «سامانه جامع طرح اقدام ملی مسکن» را کلیک کرده و وارد آن بشوید.

۳. در مرحله بعد به صفحه اصلی این سایت وارد شده و منویی را در قسمت بالای این صفحه مشاهده خواهید کرد. باید عبارت « ثبت نام مسکن ملی » را در این قسمت انتخاب کنید.

۴. در صفحه جدید یک سری شرایط ثبت نام طرح جهش مسکن و قاونین مربوط در این حوزه برای شما نمایش داده خواهد شد. باید این موارد را به طور کامل مطالعه کرده و در صورت عدم وجود مشکل، گزینه «متن بالا را مطالعه کرده و می پذیرم» در قسمت پایین صفحه را کلیک کنید. ۵

. سپس وارد مرحله بعدی ثبت نام این طرح خواهید شد که از شما درخواست می شود تا کد ملی و شماره تلفن خود را وارد نمایید. بعد از قرار دادن این اطلاعات در جایگاه خود، کد امنیتی را هم وارد کرده و گزینه «مرحله بعد» را بزنید.

۶. در ادامه وارد بخش ثبت اطلاعات خود خواهید شد. در این بخش باید اطلاعات گوناگونی که از شما درخواست می شود از جمله مشخصات فردی و هویتی، نام شهر، آدرس محل سکونت و سایر موارد را با دقت وارد کرده و تایید نمایید. در نهایت ثبت نام شما به پایان رسیده و یک کد رهگیری به شما داده می شود. همان طور که مشاهده کردید، امکان ثبت نام طرح جهش مسکن به صورت اینترنتی وجود دارد و نیاز به طی کردن مراحل پیچیده ای هم نیست. بنابراین، در صورتی که شما هم شرایط لازم برای ثبت نام در این طرح را دارید، با استفاده از این مطالب نسبت به انجام ثبت نام خود اقدام نمایید.

فرم سبز ج چیست؟

استعلامی است که ثابت می‌کند شما تاکنون وام و تسهیلات دولتی برای زمین و مسکن استفاده نکرده‌اید. البته این موضوع شامل حال افرادی که اوراق وام مسکن را خریداری کرده‌اند نمی‌شود و فقط مشمول کسانی است که با سپرده‌گذاری در بانک مسکن وام گرفته‌اند.

نحوه دریافت فرم سبز ج

نیاز به کار خاصی از جانب شما نیست و سامانه به صورت خودکار از بانک مسکن استعلام می‌گیرد، اگر جواب مثبت بود فرم سبز ج را دریافت می‌کنید اگر جواب منفی بود فرم شما قرمز می‌شود و از فهرست متقاضیان مسکن حمایتی کنار گذاشته می‌شوید.

مراحل ثبت نام مسکن جهش تولید مسکن

اطلاعات هویتی سرپرست خانوار و افراد تحت تکفل او که دارای شروط چهارگانه اعلام شده هستند به همراه شهر مورد تقاضا، باید توسط متقاضیان در سامانه وارد شود. بعد از پالایش اولیه و بعد از آنکه متقاضیان، واجد شرایط شناخته شدند از پذیرفته شدگان برای مراجعه حضوری به ادارات کل راه و شهرسازی استان‌ها و یا سایر دستگاه‌های کارگزار و مجری از جمله بنیاد مسکن، دعوت می شود تا سابقه پنج سال سکونت در شهر مورد تقاضا پالایش شود.

بعد از کنترل سابقه پنج سال سکونت پذیرفته‌شدگان و واجدان شرایط در استان‌ها، در نهایت تایید نهایی می‌شوند و متقاضیانی که صحت مدارک آنها تایید شده است، برای تشکیل حساب سپرده به بانک معرفی می‌شوند و پس از آن به پروژه‌های شروع شده و یا در حال احداث معرفی خواهند شد.

جهش تولید مسکن قرعه‌ کشی می‌شود؟

فعلا وزارت راه و شهرسازی برنامه‌ای در این زمینه ندارد و باید دید که تقاضا برای مسکن حمایتی چقدر است و قرار است چقدر مسکن عرضه شود تا در این زمینه تصمیم‌گیری‌های لازم انجام شود.