کارت اعتباری مصالح ساختمانی صادر می شود؟
کارت اعتباری مصالح ساختمانی صادر می شود؟
مدیرعامل بانک مسکن از نهایی شدن صدور کارت اعتباری مصالح ساختمانی برای پیشبرد برنامه ساخت یک میلیون مسکن خبر داد و گفت: این کارت ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان شارژ می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری معماری و نما،کارت اعتباری مصالح ساختمانی؛ محمود شایان با اشاره به اینکه مهم‌ترین نیازهای کنونی مردم معیشت و مسکن است، اظهار کرد: متاسفانه هزینه خانوارها در بخش مسکن خیلی افزایش یافته است.

وی یادآور شد: دولت جدید قول ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی را داده؛ این برنامه آیت الله رئیسی شدنی است. در این راستا بایستی تمام نهادها و سازمان‌های ذی‌ربط با اتفاق نظر کنار هم باشند تا این هدف محقق شود.

زیرساخت‌ طرح ملی مسکن آماده است

وی با اشاره به قطعی برق و اثر آن در تولید کارخانه‌های سیمان و فولاد، گفت: باید سازوکاری تعریف شود تا این دو نهاده مهم ساختمانی به‌صورت مستقیم از تولید به محل مصرف برسد. با این کار دست واسطه‌ها قطع شده و قیمت مسکن به تعادل می‌رسد.

مدیرعامل بانک مسکن بیان کرد: تولید سیمان حدود ۸۰ میلیون تن اگر باشد از این میزان ۶۰ میلیون تن نیاز داخلی است و ۱۷ میلیون تن صادرات شده و مقداری هم باقی می‌ماند.

شایان با اشاره به طرح ملی مسکن، اضافه کرد:‌ زیرساخت‌ این طرح آماده بوده و وزارت راه و شهرسازی زمین‌ها را جانمایی و واگذار کرده است. بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ورود خوبی به این برنامه داشته است. ضمن این که ستاد اجرایی زحمت زیادی کشیده و پروژه‌ها خوب پیش می‌رود.

۱۸۳ هزار نفر در مسکن ملی ثبت‌نام کرده و متقاضی موثر هستند

وی با بیان اینکه ۱۸۳ هزار نفر در مسکن ملی ثبت‌نام کرده و متقاضی موثر هستند، تصریح کرد: حدود ۸۵۰۰ میلیارد پول واریز شده که ۲ هزار میلیارد را به پروژه‌ها تزریق کرده‌ایم. امیدواریم با همراهی سازمان‌های ذی‌ربط در کنار وزارت راه و بانک هم بحث اشتغال و مسکن کشور حل کنیم.

بخوانید:  قیمت نهاده های ساختمانی در پاییز ۱۴۰۰ اعلام شد

وی در ادامه با اشاره به اینکه رسانه‌ها نقش بسیار کلیدی در این موضوع دارند، اظهار کرد: رسانه‌ها امیدبخشی را به جامعه تزریق می‌کنند و مسئولان در بازدیدهای میدانی به طور مرتب حضور داشته باشند که باعث دلگرمی مردم و دست‌اندرکاران می‌شود. رسانه‌ می‌تواند یک امید جدید به جامعه تزریق کند تا مشکل مسکن را حل کنیم.

کمبود سالانه ۲ میلیون مسکن / کارت اعتباری مصالح ساختمانی اماده است

مدیرعامل بانک مسکن با یادآوری این‌که الان سالانه ۲ میلیون مسکن نیاز داریم، گفت: با توجه به عقب‌ماندگی موجود، برنامه رئیسی برای مسکن می‌تواند فاصله بین عرضه و تقاضا را بهبود ببخشد.

شایان همچنین تاکید کرد: کارت اعتباری مصالح ساختمانی در حال پیگیری است تا بتوانیم بخشی از تسهیلات خُرد و مسکن را در این قالب ارائه دهیم. وقتی این کارت شارژ می‌شود فقط برای خرید مصالح ساختمان است و سازنده نمی‌تواند آن را جای دیگری خرج کند.

وی با بیان اینکه زیرساخت‌های کارت اعتباری مصالح ساختمانی مهیا شده است، افزود: بر اساس برنامه کارت اعتباری مصالح ساختمانی به میزان ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان شارژ می‌شود.

  • منبع خبر : تسنیم