شصت درصد از مهندسان کشور بیکارند!
شصت درصد از مهندسان کشور بیکارند!
بیکاری حدود شصت درصد از مهندسان کشوریا فعالیت آن ها در شغل‌های غیرمرتبط ، از زبان احمد خرم، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور، در دیدار با استاندار استان آذربایجان شرقی بیان شد

به گزارش پایگاه خبری معماری و نما،مهندسان کشور؛ رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور بیان کرد: بیش از پنجاه درصد مهندسان کشورمان، مسکن ندارند.

نیمی از مهندسان کشور فاقد مسکن هستند

احمد خرم در دیدار با استاندار تصریح کرد: حدود شصت درصد مهندسان کشور هم بیکار هستند یا در شغل‌های غیرمرتبط فعالیت می‌کنند.
خرم، همکاری بیشتر استانداری‌ها را با نظام مهندسی‌های فعال در استان‌ها خواستار شد و ادامه داد: افزایش تعامل و همکاری دو جانبه، می ‌تواند نویدبخش اخبار خوش در زمینه رونق صنعت ساختمان‌سازی و افزایش فعالیت صنایع وابسته به این حوزه شود.

ئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور، همکاری و حمایت استانداری آذربایجان شرقی را برای احداث خانه مهندس در تبریز ضروری دانست و افزود: در صورت موافقت استانداری، زمین لازم برای احداث خانه مهندس از سوی دولت واگذار و هزینه ساخت آن توسط نظام مهندسی استان پرداخت می ‌شود.

استاندار آذربایجان شرقی نیز در این دیدار بیان کرد: صنعت راه و ساختمان از جمله صنایع مهم، استراتژیک و پیشران کشور محسوب می‌ گردد که نقش مهمی در اشتغال‌زایی و فعالیت ده‌ها رشته شغلی دیگر دارد.
محمدرضا پورمحمدی ادامه داد: تورم ناشی از اشباع در حوزه فعالیت‌ های ساختمانی، قدرت خرید مردم را کاهش داده است که باید با اتخاذ تدابیر مناسب، مشکلات این حوزه را سامان‌دهی کرد.

بخوانید:  یزد پایتخت معماری ایران می شود

پورمحمدی خاطر نشان کرد: با وجود تحریم ‌ها و شرایط کرونایی، مسیر توسعه و پیشرفت استان در حوزه فعالیت‌ های عمرانی بدون توقف ادامه دارد و در حال حاضر صد‌ها طرح مسکونی، راه‌سازی و جاده‌سازی در استان در حال اجرا است.
وی گفت: در چند سال اخیر، شرایط بسیار سختی بر جمهوری اسلامی ایران تحمیل شده که به جرات می‌ توان گفت در تاریخ کشور بی‌سابقه بوده است.

استاندار آذربایجان‌شرقی متذکر گردید: معتقد هستیم که شرایط سخت و دشوار ما را در مقابل فشارها و ناجوانمردی ‌ها، مقاوم‌تر کرده و باعث خواهد شد که مصمم‌تر از گذشته برای نیل به اهداف خود گام برداریم.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس