تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی مسکن روستایی ابلاغ شد
تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی مسکن روستایی ابلاغ شد

مدیرعامل بانک مسکن پرداخت ۳۰ هزار فقره تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی مسکن روستایی را به شعب این بانک در سراسر کشور ابلاغ کرد.

به گزارش پایگاه خبری معماری و نما،تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی مسکن روستایی؛محمود شایان مدیرعامل بانک مسکن درباره جزئیات تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی مسکن روستایی گفت: شرایط پرداخت تسهیلات مسکن روستایی به این صورت است که سقف فردی تسهیلات مسکن روستایی به ازای هر واحد ۱۰۰ میلیون تومان است.

او افزود: آن‌ دسته از متقاضیانی که معرفی‌نامه‌های صادره آنها قبل از ابلاغ این نامه عمومی به بانک ارائه و به ثبت رسیده و قرارداد تسهیلاتی آن‌ها در دفترخانه ثبت نشده باشد، در صورت ارائه معرفی‌نامه جدید از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایران (اعتبار ابلاغی سال ۱۴۰۰) می‌توانند از سقف تسهیلات ابلاغی جدید بهره‌مند شوند.

جزئیات تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی مسکن روستایی

شایان همچنین گفت: مجموع دوران ساخت و بازپرداخت ۲۰ سال (سه سال دوران مشارکت و ۱۷ سال دوران فروش اقساطی) است. نرخ سود تسهیلات نیز طبق مصوبه شورای پول و اعتبار که در حال حاضر ۱۸ درصد است، اعمال می‌شود به این صورت که پنج درصد سهم متقاضی و ۱۳ درصد سهم سازمان است.

گفتنی است، سقف تسهیلاتی مزبور به تمامی متقاضیان و مناطق مشمول طرح اعم از املاک واقع در جزایر، روستاهای مرزی، حاشیه شهرها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت و سایر روستاها تسری می‌یابد.

بخوانید:  فراخوان مسابقه طراحی ایستگاه های اتوبوس درون شهری(قزوین)