رشد ۱۷ درصدی قیمت مسکن در آمریکا
رشد ۱۷ درصدی قیمت مسکن در آمریکا
قیمت مسکن در آمریکا نسبت به سال قبل ۱۷ درصد افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری معماری و نما،قیمت مسکن در آمریکا ؛یکی از کارشناسان حوزه مسکن در نیوجرسی در گفتگو با شبکه خبری “سی بی اس”، گفت، قیمت مسکن در سراسر آمریکا نسبت به سال قبل ۱۷ درصد افزایش یافته و من هرگز تا به حال چنین بازاری ندیده ام.

این کارشناس آمریکایی با برشمردن عوامل افزایش قیمت مسکن در آمریکا افزود، عوامل مختلفی در این امر دخالت دارند از جمله پایین بودن نرخ بهره، فرهنگ دور کاری و خانواده‌های جوان؛ آنچه به این مشکل اضافه می‌کند، این است که ساخت و ساز مسکن‌های جدید هم به علت بالا بودن قیمت چوب متوقف شده است؛ این شرایط باعث شده است بسیاری خود را تا تحقق رویای خانه دار شدن شان دور ببینند.

وی در ادامه تاکید کرد، سوالی که مطرح می‌شود این است که این شرایط تا کی باقی می‌ماند. کارشناسان می‌گویند در حال حاضر پایین آمدن قیمت مسکن را پیش بینی نمی‌کنند.

رشد عجیب قیمت مسکن در آمریکا

در همین حال فاکس بیزینس گزارش داد، از ۲۰ شهر بزرگ آمریکا متوسط قیمت مسکن در ۱۹ شهر در ماه فوریه به نسبت ماه قبل افزایش پیدا کرده است. شهر فونیکس در ایالت آریزونا رکورددار افزایش قیمت در این بازه بوده است تا جایی که رشد ۱۷.۴ درصدی قیمت مسکن در این شهر در یک سال اخیر به ثبت رسیده است. شهر سن دیگو در کالیفرنیا با ۱۷ درصد افزایش و سیاتل در واشنگتن با رشد ۱۵.۴ درصدی در رده‌های بعدی قرار دارند.

بخوانید:  کدام استان ها در صدر گرانی مسکن قرار دارند؟

کریگ لازارا- مدیر اجرایی در موسسه اند پی دی جی آی- گفت: اثر کرونا بر روی بخش مسکن کاملا محسوس باقی مانده است و خریداران با انگیزه بیشتری به دنبال خرید خانه هستند در حالی که عرضه مسکن به دلیل مشکلات مواد اولیه کاهش یافته است.

این افزایش قیمت در حالی رخ می‌دهد که فروش خانه‌ها در این کشور کاهش یافته است. داده‌های منتشره نشان می‌دهند که در ماه فوریه ۶.۲۲ میلیون واحد مسکن در این کشور معامله شده اند که نسبت به ماه قبل ۶.۶ درصد کاهش پیدا کرده است. با وجود کاهش کلی خانه‌های معامله شده میزان فروش خانه‌های جدید نسبت به ماه قبل ۹ درصد افزایش داشته است.

هفته گذشته افزایش تقاضا برای دریافت وام مسکن باعث شد نرخ بهره اوراق رهنی ۳۰ ساله مسکن با ۰.۱ درصد افزایش نسبت به هفته قبل آن به رقم ۳.۲ درصد برسد.

طبق اعلام آژانس فدرال مسکن آمریکا، در سراسر این کشور متوسط قیمت مسکن در ماه فوریه نسبت به فوریه سال گذشته ۱۲ درصد افزایش یافته است.

  • منبع خبر : خبرگزاری صدا و سیما