فروش امتیاز طرح ملی مسکن به مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان
فروش امتیاز طرح ملی مسکن به مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان
عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان این‌که نیمی از خانه‌های خالی در کشور متعلق به بانک‌هاست، گفت: فروش امتیاز طرح ملی مسکن به دویست میلیون تومان معامله می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری معماری و نما،فروش امتیاز طرح ملی مسکن؛ اقبال شاکری با یادآوری سهم اندک بخش مسکن از تسهیلات بانکی اظهار کرد: پرداخت تسهیلات به بخش مسکن بر اساس قانون باعث رونق تولید شده و بسیاری از بخش‌های اقتصادی فعال خواهد شد.

نیمی از خانه‌های خالی متعلق به بانک‌ها

وی با اشاره به این‌که بانک‌ها به دلال‌بازی عادت کرده‌اند، افزود: بیش از نیمی از خانه‌های خالی موجود در کشور به بانک‌ها تعلق دارد.بانک‌ها به جای این‌که پول را به مردم بدهند به سمت انجام کارهای اقتصادی و بنگاه‌داری رفته‌اند.

عضو کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد: باید به وزارت اقتصاد و بانک مرکزی فشار وارد شود تا به این ترتیب بانک‌ها به کارهای تولید تسهیلات پرداخت کنند. آنهم کارهای تولیدی بسیار موثر از جمله تولید مسکن که برای مردم بسیار مهم است.

شاکری همچنین گفت: گلایه بسیار سنگینی از اتحادیه مشاوران املاک داریم؛‌ وزیر محترم راه و شهرسازی در یک برنامه زنده اعلام می‌کند که خرید و فروش امتیاز واحدهای طرح ملی مسکن غیرقانونی است.

فروش امتیاز طرح ملی مسکن

وی ادامه داد: همان لحظه رئیس اتحادیه مشاوران املاک روی خط می‌آید و می‌گوید خیلی هم قانونی است و ما انجام می‌دهیم و هیچ مشکلی هم وجود ندارد. خیلی عجیب است که وزیر مملکتی می‌گوید معامله امتیاز طرح ملی مسکن غیرقانونی است، اما در بنگاه‌ها این امتیاز ۲۰۰ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. بنابراین وزیر راه و شهرسازی باید بتواند بنگاه‌های املاک را سر خط بیاورد.

بخوانید:  ویژگی های معماری شهرهای اسلامی چیست؟

وی تاکید کرد: طرحی به زودی به مجلس می‌آید تحت عنوان مالیات بر عایدی سرمایه که بخشی از آن به مسکن مربوط است. این طرح به همراه قانون مالیات بر خانه‌های خالی از سرمایه‌ای شدن مسکن در کشور جلوگیری می‌کند.

  • منبع خبر : تسنیم