فراخوان پنجمین ساختمان سال ایران
فراخوان پنجمین ساختمان سال ایران
فراخوان پنجمین ساختمان سال ایران

به گزارش پایگاه خبری معماری و نما،فراخوان پنجمین ساختمان سال ایران

فراخوان اولین دوره‌ی ساختمان سال ایران در سال ۱۳۹۶ منتشر گردید. بارزترین تفاوت این جایزه با دیگر جوایز و رویدادهای حوزه‌ی معماری وجود سه مرحله داوری بود که مرحله‌ی آخر یعنی مرحله‌ی بازدید، خود یک صافی محسوب می‌شد تا یک،:کسانی که ایرادات کار خود را با نرم‌افزارها پوشش می‌دادند خود از شرکت در این جایزه امتناع کنند و تمام آثار ارسالی از درجه‌ی کیفی خوبی برخوردار باشند؛ و دو اینکه در سال‌های بعد، بسیاری از مهندسان و معماران برای شرکت در این رویداد تلاش کنند تا طرح اجرایی از کیفیت بالاتری برخوردار باشد.

به این ترتیب ساختمان سال ایران به رویدادی تبدیل شد که از توجه صرف به طرح‌ها، ایده‌ها و کانسپت‌های خوب گذر کرده و چگونگی اجرای این طرح‌ها، سازماندهی فضایی پلان، ارتباط بنا با بستر و همسایگی‌ها، دیتیل‌های اجرایی، حس فضا، کیفیت، خلوص و مهم‌تر از همه تاثیر درک شده از اثر که جز با حضور در بنا حس نمی‌شود، برای این رویداد اهمیت یافتند و به این ترتیب بناهایی به جامعه‌ی معماری به عنوان ساختمان سال معرفی شدند که توسط هیئت داوران به صورت دقیق و موشکافانه داوری و بازدید شده بودند.

با توجه به تصمیم دبیرخانه‌ی جایزه، تمام آثار چاپ شده در کتاب سال معماری معاصر ایران ۱۳۹۹ در بخش معماری می‌توانند به صورت رایگان در این رویداد شرکت نمایند، اما فرآیند ثبت‌نام و قوانین عمومی رویداد برای تمامی آثار یکسان است که در ادامه به صورت کامل شرح داده می‌شود. از معماران گرامی که اثر آنها در کتاب سال ۱۳۹۹ چاپ شده و خواستار شرکت در رویداد هستند خواهشمندیم یک پیام در واتس آپ برای ما ارسال نمایند تا ما کد شرکت رایگان در رویداد و لینک ثبت‌نام را در اختیار آنها قرار دهیم.

بخوانید:  فراخوان دومین دوره جایزه ملی خانه
اعضای هیئت محترم داوران به ترتیب الفبا:
فراخوان پنجمین ساختمان سال ایران

فراخوان پنجمین ساختمان سال ایران

فراخوان پنجمین ساختمان سال ایران
فراخوان پنجمین ساختمان سال ایران

دبیران اجرایی:

رکسانا خانی زاد

آرین خانی‌زاد

مدیر جایزه:

شهریار خانی زاد

زمان بندی:

آخرین مهلت ارسال آثار: ساعت ۲۴ روز یکشنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۰

راه‌های ارتباطی:

شماره تماس : ۱-۰۲۱۸۸۳۴۲۹۶۰

شماره‌ی واتس اپ هنر معماری: ۰۹۳۹۳۴۴۶۸۷۰

سایت : aoa.ir

ایمیل: aoaholding@gmail.com

حامیان رسانه‌ای: