نحوه تمدید قرارداد مستاجران در ۱۴۰۰
نحوه تمدید قرارداد مستاجران در ۱۴۰۰
پروانه اصلانی مدیر کل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، جزئیات نحوه تمدید قرارداد مستاجران در ۱۴۰۰ را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری معماری و نما،تمدید قرارداد مستاجران در ۱۴۰۰؛ مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن با اشاره به این که تمدید قراردادهای اجاره مطابق مصوبه پارسال ستاد کرونا تا تیرماه ۱۴۰۰ معتبر است اظهار کرد: وزارت راه و شهرسازی درصدد است تا مصوبه جدیدی را با توجه به شرایط روز، تدوین و به تصویب برساند.

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: بر اساس مصوبه ستاد کرونا در سال ۹۹ قرار شد تا قراردادهای اجاره از تیرماه سال گذشته به مدت یکسال به طور خودکار و با نرخ‌هایی که در هر شهر اعلام می‌شود، تمدید شود. بنابراین قراردادهایی که زمان تمدید آنها تا تیرماه ۱۴۰۰ است به صورت خودکار و مطابق مصوبه سال گذشته قابل تمدید است.

نحوه تمدید قرارداد مستاجران در ۱۴۰۰

نحوه تمدید قرارداد مستاجران در ۱۴۰۰

اصلانی ادامه داد: بعد از تیرماه ۱۴۰۰ نیز بر اساس تصمیمی که ستاد ملی کرونا خواهد گرفت، مجدداً در این باره نحوه تمدید قرارداد مستاجران در ۱۴۰۰ اتخاذ تصمیم خواهد شد.

وی تصریح کرد: وزارت راه و شهرسازی درصدد است تا مصوبه جدیدی را با توجه به شرایط روز، تدوین و به تصویب برساند. این مصوبه جدید متناسب با شرایط روز و با توجه به تغییرات قیمتی و کاهش رشد قیمت‌های مسکن، خواهد بود.

اصلانی تصمیم‌گیری در خصوص پیشنهاد جدید وزارت راه و شهرسازی را برای موضوع اجاره‌بها که در حال تدوین است برعهده ستاد ملی کرونا دانست.

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، یادآور شد: ستاد ملی کرونا، سال ۹۹ مصوب کرد تا حداکثر افزایش میزان اجاره بها و رهن در تهران تا ۲۵ درصد، در سایر کلانشهرها تا ۲۰ درصد و در سایر شهرها تا ۱۵ درصد قابل قبول و اجرایی است.

بخوانید:  خانه‌دار شدن: برگ برنده تبلیغات نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری
  • منبع خبر : وزارت راه و شهرسازی