اعطای پایان‌کار ساختمان در مشهد هوشمند شد
اعطای پایان‌کار ساختمان در مشهد هوشمند شد
روال کاری شهرداری مشهد در سیستم اعطای پایان کار ساختمان به شهروندان مشهدی کاملا مکانیزه و هوشمند است و با استفاده از نرم افزار‌های لازم این کار در حال انجام است.

به گزارش پایگاه خبری معماری و نما،اعطای پایان‌کار ساختمان؛معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد نیز با اشاره به نقش و همکاری شهرداری مشهد در ایجاد و گسترش دانشگاه نسل ۳ افزود: روال کاری شهرداری مشهد در سیستم اعطای پایان‌کار ساختمان به شهروندان کاملا مکانیزه و هوشمند است و با استفاده از نرم افزار‌های لازم این کار در حال انجام است و اتفاقا در این مدل به یک الگو در کشور تبدیل شده ایم.

عمر مفید ساختمان‌ها در ایران ۲۰ سال است

محمدرضا حسین نژاد در همایش مجازی فرصت‌های نوین شغلی در صنعت ساختمان گفت: در گذشته بررسی استحکام بنا تنها به یک مهندس ناظر سپرده می‌شد که احتمال خطا در تأیید را خیلی بالا می‌برد. درباره نحوه برخورد شهرداری با ساختمان‌هایی که می‌توانند پایان کار بگیرند، اما مهر سبز ندارند یا نقشه‌های ساختمانی شان مرحله به مرحله بررسی نشده دانشگاه نسل ۳ می‌تواند وارد عمل شود.

حسین نژاد افزود: پروانه و اعطای پایان‌کار ساختمان اعتبار یک ساختمان برای خرید است؛ زیرا اولا وجود پروانه و پایان کار مشخص می‌کند که ساختمان در چارچوب ضوابط شهری و شهرسازی ساخته شده است؛ ثانیا در تأیید آن گروه‌های مختلف دانش محور شهری دخالت داشته اند؛ یعنی مجموعه گروه‌های معماری شهرسازی عمرانی و تأسیساتی بر استاندارد‌های ساختمان مهر تأیید زده اند.

اعطای پایان‌کار ساختمان

مشهد پایلوت ایجاد فرصت‌های نوین شغلی و هوشمندسازی اعطای پایان‌کار ساختمان

رئیس امور آموزش عالی، تحقیقات و فناوری سازمان برنامه و بودجه کشور نیز در این همایش گفت: طرح پایلوت دانشگاه فردوسی مشهد برای ترویج دانشگاه نسل ۳ مبتنی بر تحصیل کارآفرینی و اشتغال زایی دانش آموختگان مورد حمایت و تأیید این سازمان است. حسن میرزا بزرگ با اعلام این خبر افزود: مؤسسه گلبهار دانشگاه فردوسی مشهد با هدف کارآفرینی و اشتغال زایی دانش آموختگان و فارغ التحصیلان این دانشگاه کار ترویج دانشگاه نسل ۳ را کلید زده است که این طرح به عنوان طرح پایلوت کشوری مورد تأیید و حمایت ماست.

بخوانید:  عرضه املاک بانک‌ها در بورس تائید شد!

میرزا بزرگ یادآور شد: در تصویب بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه کل کشور که بر ایجاد گسترده و مولد با تأکید بر اشتغال دانش آموختگان دانشگاهی تأکید شده است ۳۰ هزار میلیارد ریال اعتبار به علاوه ۲۰ درصد اعتبارات تملک دارایی سرمایه‌ای برای کمک‌های فنی اعتباری تسهیلاتی در نظر گرفتیم. وی افزود: براین اساس در قالب تفاهم نامه چهارجانبه‌ای ایجاد ۶۴ هزار شغل را تعریف کردیم که این تعداد شغل باید بر ۶ برنامه تعریف شده معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منطبق باشد.

کسب مهارت همراه با تحصیل و اشتغال زایی برای دانشجویان

محمد کافی، رئیس دانشگاه فردوسی مشهد، نیز با اشاره به تغییر مأموریت دانشگاه فناوری‌های نوین گلبهار گفت: دانشگاه فناوری‌های نوین گلبهار دانشگاه فردوسی تغییر مأموریت داد و به مؤسسه‌ای تبدیل شد تا دانش آموختگان را به شکلی توانمند کند که بعد از فراغت از تحصیل در کنار دانش خود مهارت لازم را کسب کرده باشند. این مؤسسه قرار است فرصت‌های شغلی و مشاغل جدید میان رده‌ای را تحلیل و تجزیه کند و با همکاری سایر مؤسسات شورا‌های صنفی و شهرداری مشهد نیروی متخصص مهارت دیده همراه با دانش را به آن‌ها تحویل دهد.

  • منبع خبر : شهرآرا