نماد پایداری سوئیس از چوب ساخته می‌شود
نماد پایداری سوئیس از چوب ساخته می‌شود
گروهی از معماران دانمارکی، در رقابتی بین‌المللی که در سوئیس برای احداث آسمان خراشی پایدار به عنوان نماد پایداری سوئیس برگزار شد، بهترین طرح را ارائه دادند.

به گزارش پایگاه خبری معماری و نما،نماد پایداری سوئیس: به زودی کشور سوئیس میزبان برجی ۸۵ متری از جنس چوب خواهد بود که با نماد پایداری در حومه‌های غربی کلانشهر لوزان خودنمایی خواهد کرد. سازندگان این برج، علاوه بر اهداف بلندپروازانه خود مبنی بر استفاده از چوب برای ساخت آن، در نظر دارند از انرژی تجدید پذیر برای سازه بهره گیرند و گواهینامه مینرژی پی، برچسب کیفیت ثبت شده برای ساختمان‌های جدید و کم مصرف سوئیس، را برای ساختمان جدید به ارمغان آورند.

برج چوبی؛ نماد پایداری سوئیس

مقامات رسمی لوزان از طریق برگزاری یک رقابت بین‌المللی میان معمارانی از سراسر جهان، خواهان طراحی پروژه‌ای بودند که ضمن حفظ پایداری، روح تازه‌ای به منطقه به سرعت در حال رشد Prilly-Malley به عنوان نماد پایداری سوئیس ببخشد. شرکت‌کنندگان رقابت موظف بودند پروژه‌ای چند منظوره طراحی کنند که در آن، فضاهای مخصوصی برای سکونت، تجارت، همکاری، رستوران‌ها، هتل‌ها و فضاهای عمومی در نظر گرفته شود. معماران دانمارکی نیز با در نظر گرفتن تمام این اصول، برجی طراحی کرده‌اند که قرار است از چوب به عنوان ماده اصلی در آن استفاده شود و فضاهای متعددی را برای برآورده کردن تمام نیازهای ساکنان منطقه در بر گیرد.

نماد پایداری سوئیس
نماد پایداری سوئیس

مشخصات برج چوبی؛ نماد پایداری سوئیس

برج چوبی لوزان، از نمایی منحصر به فرد برخوردار خواهد بود که با داشتن پنجره‌هایی بسیار بزرگ، نور طبیعی را به داخل ساختمان هدایت می‌کند و میزان نیاز به انرژی شهری را به حداقل می‌رساند. علاوه بر این، معماران در نظر دارند از گوشه و کنار، پشت بام‌ها و دیوارهای ساختمان برای پرورش گیاهان بومی استفاده کنند تا مزایای فضای سبز را برای کاربران سازه و حتی ساکنان اطراف آن به ارمغان آورند و تنوع زیستی را نیز افزایش دهند.

بخوانید:  فراخوان دیوارنگاری روی نمای کارخانه جدید تسلا

طراحان دانمارکی از فضاهای بین برج چوبی و سازه‌های قدیمی نیز برای ایجاد زمین‌های ورزشی، مراکز تفریحی، کافه‌ها و رستوران‌ها بهره خواهند گرفت و بافت قدیمی و جدید را به هم پیوند خواهند داد.

برج چوبی؛ نماد پایداری سوئیس
  • منبع خبر : ایمنا