مسابقه طراحی المان شهری شاهچراغ(ع) و جداره مسجد قدس
مسابقه طراحی المان شهری شاهچراغ(ع) و جداره مسجد قدس

آستان مقدس حضرت احمدبن موسی شاهچراغ (ع) به منظور اعتلای سیمای بصری و زیباسازی فضای ورودی باب الرضا(ع) این حرم شریف، نسبت به برگزاری مسابقه ای با مضمون طراحی المان شهری شاهچراغ(ع) و زیباسازی جداره مسجد قدس با مشارکت و همکاری شهرداری شهر شیراز، اقدام نموده است.

به گزارش پایگاه خبری معماری و نما،مسابقه طراحی المان شهری شاهچراغ(ع): آستان مقدس حضرت احمدبن موسی شاهچراغ (ع) به منظور اعتلای سیمای بصری و زیباسازی فضای ورودی باب الرضا(ع) این حرم شریف، نسبت به برگزاری مسابقه ای با مضمون طراحی المان شهری شاهچراغ(ع) و زیباسازی جداره مسجد قدس با مشارکت و همکاری شهرداری شهر شیراز، اقدام نموده است. این مسابقه با هدف طراحی المانی نمادین، در شان و در خور بنای ارزشمند حرم مطهر، با بهره گیری از اصول معماری ایرانی_اسلامی، هویت تاریخی و در نظر داشتن شرایط اقلیمی کلان شهر شیراز به همراه طراحی دیواره مجاور، برگزار می‌گردد. لذا بدین‌وسیله از مهندسان طراح و متخصصان علاقه مند در زمینه طراحی المان شهری، به صورت فردی یا گروهی، دعوت می‌گردد در این مسابقه شرکت نمایند.

اهداف مسابقه مسابقه طراحی المان شهری شاهچراغ(ع)

اين مسابقه با هدف طراحي الماني نمادين، در شأن و در خور بناي ارزشمند حرم مطهر، با بهره گيري از اصول معماري ايراني_اسلامي، هويت تاريخي و در نظر داشتن شرايط اقليمي كلان شهر شيراز به عنوان سومين حرم اهل بيت (ع) به همراه طراحي ديواره مجاور حرم مطهر، برگزار ميگردد.

لذا بدينوسيله از اعضاي محترم سازمان نظام مهندسي استان ها ، مهندسان ، طراحان و متخصصان علاقه مند در زمينه طراحي المان شهري دعوت می گردد تا به صورت فردي يا گروهي، در اين مسابقه شركت یا در صورت نياز به اطلاعات بيشتر به این سايت مراجعه نمايند.

مسابقه طراحی المان شهری شاهچراغ(ع)

بخوانید:  معماران ایرانی در فینال فستیوال جهانی معماری سال ۲۰۲۱