فراخوان مسابقه طراحی خانه زنان در آفریقا در سال ۲۰۲۱ منتشر شد!
فراخوان مسابقه طراحی خانه زنان در آفریقا در سال ۲۰۲۱ منتشر شد!
رقابت بین المللی معماری Kaira Looro که توسط سازمان غیرانتفاعی Balouo Salo برنامه ریزی و سازمان دهی شده است، در سال ۲۰۲۱ میلادی، چالش جدیدی را برای طراحی مطرح کرده است؛ طراحی خانه زنان در آفریقا!

به گزارش پایگاه خبری معماری و نما، مسابقه طراحی خانه زنان در آفریقا: سازمان غیرانتفاعی Balouo Salo در سال ۲۰۲۱ میلادی، توجه ویژه ای به موضوع برابری جنسیتی و مبارزه با تبعیض نژادی دارد. اتفاقی که سبب شده است تا این سازمان، معماران، طراحان، مهندسان و دانشجویان معماری سراسر نقاط جهان را برای ارائه ی طرحی متفاوت و خلاقانه دعوت نماید. لازم به بیان است طرح برگزیده در منطقه جنوب سنگال به مرحله ی اجرا خواهد رسید. اما بد نیست بدانید هدف از برگزاری این مسابقه، توجه به استعدادهای شناخته شده در حوزه معماری، افزایش آگاهیِ جامعه بین الملل پیرامون موضوعات اضطراری و همچنین حمایت از پروژه های بشردوستانه می باشد.

اما برنامه ریزان مسابقه طراحی خانه زنان در آفریقا در سال ۲۰۲۱ در توضیح بیشتر پیرامون این رقابت چنین می گویند:

” ما در تلاشیم تا با برگزاری این چالش بین المللی، توجه همگان را به سوی موضوعات توسعه روستایی، شکستن محدودیت ها ، کاهش نابرابری ها و همچنین ایجاد محیط پایدار جلب نماییم. وجود برابری جنسیتی برای ساخت یک جامعه عادلانه بسیار مهم است؛ جامعه ای که در آن هر فردی بر اساس استعدادها و توانایی های خود می تواند سهمی اساسی (به طور مستقیم و غیرمستقیم) در توسعه پایدار داشته باشد. “

ثبت نام در مسابقه طراحی خانه زنان در آفریقا از ۱۶ ژانویه سال ۲۰۲۱ میلادی آغاز خواهد شد و در ۲۳:۵۹ دقیقه روز ۳۰ آوریل ۲۰۲۱ میلادی به پایان خواهد رسید. لازم به بیان است شرکت در این مسابقه به صورت انفرادی و یا تیمی با رعایت یک شرط امکان پذیر است: حضور افراد زیر ۳۵ سال در تیم!

رقابت بین المللی معماری Kaira Looro که توسط سازمان غیرانتفاعی Balouo Salo برنامه ریزی و سازمان دهی شده است، در سال ۲۰۲۱ میلادی، چالش جدیدی را برای طراحی مطرح کرده است؛ طراحی خانه زنان در آفریقا!

پروژه خانه زنان که در روستای کوچکی واقع در جنوب سنگال ساخته خواهد شد، برابری جنسیتی را به عنوان عاملی موثر در توسعه روستایی ارتقا خواهد دهد. طرح پیشنهادی بایستی نمادین ، سازگار با محیط زیست پیرامون و همچنین مُلهم از سنت های محلی رایج در منطقه باشد. همچنین امکان برگزاری رویدادهای آموزشی و سمینارها با هدف آگاهی جامعه روستایی پیرامون حقوق بشر و برابری جنسیتی در طرح پیشنهادی بایستی اعمال شود. لازم به بیان است موضوع برابری جنسیتی، موضوع مهمی است که به عنوان پنجمین هدف در فهرست اهداف توسعه پایدار (با عنوان دستیابی به تساوی جنسیتی و توانمندسازی همه زنان و دختران) بدان اشاره شده است!

پروژه ای که شرکت کنندگان بایستی بدان بیاندیشند طراحی یک فضای تعاملی و بشردوستانه است! فضایی که در آن افراد مختلف جامعه قادر به دیدار با یکدیگر و گفت و گو پیرامون مباحث برابری و حقوق بشر باشند: فضایی با حداکثر ۱۵۰ متر مربع مساحت تنها در یک طبقه و ساخته شده از مصالح طبیعی و بومی.

بخوانید:  فراخوان دومین دوره جایزه ملی خانه

هیئت داوران مسابقه طراحی خانه زنان در آفریقا در سال ۲۰۲۱ میلادی

کنگو کوما ، معمار ژاپنی و پایه گذار استودیوی معماری کنگو کوما و همکاران

Benedetta Tagliabue ، معمار اسپانیایی و هم بنیانگذار استودیوی معماری، طراحی داخلی و طراحی منظر Miralles Tagliabue EMBT

Urko Sanchez ، معمار اسپانیایی و پایه گذار استودیوی معماری Urko Sanchez

Agostino Ghirardelli ، معمار و هم بنیانگذار SBGA (یا Studio Blengini Ghirardelli Architects)

Oulimata Sarr ، مدیر منطقه غرب و مرکز آفریقا نهاد زنان سازمان ملل (UN Women؛ نهاد زیر مجموعه سازمان ملل متحد که در رابطه با حقوق زنان فعالیت دارد)

Lehau Victoria Maloka ، مدیر بخش توسعه زنان کمیسیون اتحادیه آفریقا (African Union Commission)

Salimata Diop Dieng ، وزیر امور زنان ، خانواده و حمایت از کودکان کشور سنگال

و Azzurra Muzzonigro ، معمار ایتالیایی، استاد دانشگاه پلی‌تکنیک میلان

جوایز مسابقه طراحی خانه زنان در آفریقا در سال ۲۰۲۱ میلادی

به مقام های اول، دوم و سوم این مسابقه جوایزی تعلق خواهد گرفت! مقام اول این مسابقه، علاوه بر دریافت جایزه ی ۵ هزار یورویی، فرصت کارآموزی در استودیوی معماری کنگو کوما و همکاران را نیز خواهد داشت؛ طرح پیشنهادی وی نیز اجرا خواهد شد. مقاوم دوم فرصت کارآموزی در استودیوی معماری، طراحی داخلی و طراحی منظر Miralles Tagliabue EMBT و مقام سوم نیز فرصت کارآموزی در استودیوی معماری SBGA در کشور ایتالیا را خواهد داشت.

مسابقه طراحی خانه زنان در آفریقا

همچنین ۲ جایزه افتخار و ۲ جایزه ویژه و ۲۰ فینالیست برتر این مسابقه نیز مورد تقدیر قرار خواهند گرفت. علاوه بر این، تمامی طرح های ارسالی به مسابقه، در وب سایت مسابقه و همچنین در کتاب رسمی آن منتشر خواهند شد.

تاریخ های مهم مسابقه طراحی خانه زنان در آفریقا در سال ۲۰۲۱ میلادی

آغاز فرآیند ثبت نام زودهنگام: ۱۶ ژانویه سال ۲۰۲۱ میلادی

پایان فرآیند ثبت نام زودهنگام: ۲۸ فوریه سال ۲۰۲۱ میلادی (ساعت ۲۳:۵۹ دقیقه)

آغاز فرآیند ثبت نام عادی: ۱ مارس سال ۲۰۲۱ میلادی

پایان فرآیند ثبت نام عادی: ۲۸ مارس سال ۲۰۲۱ میلادی (ساعت ۲۳:۵۹ دقیقه)

آغاز فرآیند ثبت نام دیرهنگام: ۲۹ مارس سال ۲۰۲۱ میلادی

پایان فرآیند ثبت نام دیرهنگام: ۳۰ آوریل سال ۲۰۲۱ میلادی (ساعت ۲۳:۵۹ دقیقه)

مهلت نهایی تحویل اسناد: ۳۰ مه سال ۲۰۲۱ میلادی

فرآیند داوری آثر: ۱۳ الی ۲۰ ژوئن سال ۲۰۲۱ میلادی

انتشار نتایج: ۲۷ ژوئن سال ۲۰۲۱ میلادی

دانلود دستورالعمل های طراحی، جزئیات سایت پروژه، مصالح و متریال های پیشنهادی، عکس ها، فایل های اتوکد و… در kairalooro.com

  • منبع خبر : آبگینه