دویست و پنجاه هزار مهندس بیکار در  در کشور وجود دارد
دویست و پنجاه هزار مهندس بیکار در  در کشور وجود دارد
دویست و پنجاه هزار مهندس بیکار در رشته های هفتگانه مهندسی در کشور ، و در مقاطع مختلف از لیسانس تا دکتری دارد که این تعداد نشان از ظرفیت بسیار بالای این مجموعه است

به گزارش پایگاه خبری معماری و نما، مهندس بیکار: رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان با اشاره به آمار مهندسین فاقد مسکن در کشور بیان کرد: به دنبال آن هستیم تا در هر استان یک مجموعه خانه مهندس احداث کنیم.
احمد خرمبیان کرد: سازمان نظام مهندسی ساختمان در کشور، پانصد و پنجاه هزار نفر عضو در رشته های هفتگانه مهندسی و در مقاطع مختلف از لیسانس تا دکتری دارد که این تعداد نشان از ظرفیت بسیار بالای این مجموعه است.

۲۵۰ هزار مهندس بیکار

وی افزود: بنظر میرسد در این سال‌ها ظرفیت و توانمندی مهندسان سازمان نظام مهندسی ساختمان؛ مغفول مانده است که در عرصه های مختلف می توان از این تواناییها بهره برد که بعنوان نمونه میتوان به مدیریت بحران اشاره کرد؛ چرا که در برخی حوادث و بالایای طبیعی از جمله زلزله، کارکرد سازمان و نقش مهندسان ارتباط مستقیم با آن داشته و مهندسان در راستای بازسازی ساختمانها می توانند نقش آفرین باشند.
وی با اشاره به تعداد دویست و پنجاه هزار مهندس بیکار و سیصد هزار مهندس بیکار و فاقد مسکن در کشور، گفت: سازمان نظام مهندسی ساختمان این آمادگی را دارد تا با همکاری وزارت راه و شهرسازی و معاونان عمرانی استانداریها در قالب طرح اقدام ملی مسکن، مجتمع هایی برای مهندسان فاقد مسکن و مهندس بیکار احداث کند.

خانه مهندس راه اندازی می‌شود

وی با عنوان این که به دنبال آن هستیم تا در هر استان یک مجموعه خانه مهندس احداث کنیم، گفت: مجموعه فرهنگی ورزشی خانه مهندس در استان قم بخوبی و با کیفیت مناسب ساخته شده که میتواند الگویی برای سایر استان‌ها بشمار آید و این انتظار وجود دارد تا استانداری قم برای ایجاد مجموعه اقامتی در کنار خانه مهندس مساعدت های لازم را به عمل آورد؛ چرا که در اینصورت شاهد سفر مهندسان از سراسر کشور به این استان خواهیم بود.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان ادامه داد: سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم همواره پیشتاز در موضوعات مختلف بوده و امیدوار هستیم با همکاری و هم افزایی سایر نهادهای مرتبط از جمله اداره کل راه و شهرسازی و معاونت عمرانی استانداری قم ، بتوانیم شاهد خدمات بیشتر و بهتر به مردم باشیم.
مقومی رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم نیز در سخنانی گفت: در عرصه مقابله با کرونا، این سازمان مجموعه خانه مهندس را در اختیار ارتش جمهوری اسلامی برای احداث بیمارستان سیار قرار داد که این امر در روزهای ابتدایی شیوع ویروس کرونا موجب شد تا اهالی پردیسان خدمات خوبی از این مجموعه دریافت کنند.
مقومی گفت: امیدوار هستیم برخی از مسائل دیگری که در تکمیل مجموعه فرهنگی و ورزشی خانه مهندس وجود دارد با همکاری و مساعدت استانداری قم برطرف کنیم و این مرکز منشاء خدماتی به مردم شهر قم و هم‌چنین سایر مهندسان در استان‌های دیگر باشد.

بخوانید:  جدیدترین شرایط ثبت نام در انتخابات هیئت‌مدیره سازمان نظام‌مهندسی
  • منبع خبر : شفقنا