افزایش قیمت مصالح ساختمانی همچنان ادامه دارد
افزایش قیمت مصالح ساختمانی همچنان ادامه دارد
عضو کمیسیون عمران مجلس از افزایش قیمت مصالح ساختمانی در کشور انتقاد کرد.

به گزارش پایگاه خبری معماری و نما، صدیف بدری عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان این که دولت عزم جدی برای کنترل بازارها را ندارد، گفت: یکی از این موارد در بحث ساخت و ساز در مسکن است که هر روز شاهد افزایش قیمت های مصالح ساختمانی در این حوزه هستیم.

وی با بیان این‌که در جلسات اخیر کمیسیون از وزیر صمت دعوت شده بود که با حضور در کمیسیون علت افزایش قیمت مصالح ساختمانی را اعلام کند، افزود رزم حسینی با حضور در کمیسیون توضیحاتی در این زمینه داده بود و البته قول هم داده بود که اافزایش قیمت مصالح ساختمانی را کنترل کند که به آن عمل نکرد.

نماینده اردبیل در مجلس با تاکید بر اینکه قیمت مصالح ساختمانی در چند روز گذشته سر سام اور گران شده است، ادامه داد: قیمت میلگرد در حال حاضر به ۱۵ هزار تومان افزایش یافته است، این در حالی است که قیمت تمام شده پنج هزار تومان است این موضوع نشان می‌دهد که یک بلبشویی در کنترل قیمت‌ها در کشور وجود دارد.

دلیل نامشخص افزایش قیمت مصالح ساختمانی

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان این که مواد اولیه تولید سیمان در کشور وجود دارد و مشخص نیست چرا قیمت این محصول لجام‌گسیخته در حال افزایش است، عنوان کرد: نهایتاً کرایه‌های حمل و نقل کمی افزایش یافته است اما حقوق کارگران و قیمت مصرف انرژی ثابت مانده است.

بخوانید:  «بازسازی»؛ شگردی جدید برای فروش آپارتمان‌های کلنگی

بدری تصریح کرد: وزیر صمت باید پاسخگوی ایجاد این نوسانات در قیمت مصالح ساختمانی در چند روز گذشته باشد.