آسمانخراشی که باد را گیج می‌کند
آسمانخراشی که باد را گیج می‌کند
این آسمانخراش مسکونی با ارتفاع 400 متر داری شکل قوس‌دار متمایزی است که به گفته معمارانش برای "گیج کردن باد" طراحی شده است.

به گزارش پایگاه خبری معماری و نما،شرکت معماری آدریان اسمیت و گوردون گیل طرح‌ها برای “برج ایمپریال” که بلندترین ساختمان بمبئی و یقینا یکی از باریک‌ترین آسمانخراش‌های جهان است را منتشر کرده‌اند.

این آسمانخراش مسکونی ۱۱۶ طبقه‌ای با ارتفاع ۴۰۰ متر داری شکل قوس‌دار متمایزی است که به گفته معمارانش برای “گیج کردن باد” طراحی شده است.

این بنای ۷۶۷۲۲ متر مربعی فضا برای ۱۳۲ آپارتمان با متراژ متغیر از ۱۹۵ تا ۱۱۱۵ متر را فراهم می‌کند. بزرگترین این آپارتمان‌ها دو طبقه کامل برج را اشغال خواهند کرد. بالاترین واحدها چشم‌انداز دریا را هم خواهند داشت.

آسمانخراشی که باد را گیج می‌کند

توانایی این برج برای ایستادگی در برابر باد بوسیله “باغچه‌های آسمانی” تقویت شده است که طوری طراحی شده‌اند که جریان بادی را به دور برج می‌چرخد را فروبنشانند.

آسمانخراشی که باد را گیج می‌کند

از ویژگی‌های دوستدار زیست‌محیطی این برج می‌توان به گردآوری آب باران، بازیابی آب خاکستری (پساب حاصل از ظرفشویی، لباسشویی و حمام به جز توآلت)، روکش‌دار کردن نمای خارجی برای محدود کردن جذب گرمای خورشیدی است و از همه مهمتر اینکه آشپزخانه‌ها و حمام‌های این برج را می‌توان به صورت پیش‌ساخته در یک کارخانه محلی تولید کرد.

آسمانخراشی که باد را گیج می‌کند
بخوانید:  عجیب‌ترین هتل‌های دنیا را بشناسید!