کتاب الفباي ساخت و ساز منتشر شد
کتاب الفباي ساخت و ساز منتشر شد

به گزارش پایگاه خبری معماری و نما به نقل از نظام مهندسی گیلان ؛ کتاب الفباي ساخت و ساز: ارتقاي دانش فني صاحبان حرفه از اهداف قانون نظام مهندسي و کنترل ساختمان مي باشد و اين مهم به همراه تنظيم روابط بين صاحبان حرفه هاي مهندسي ساختمان و کارفرمايان از اهم وظايف هيات مديره هاي […]

به گزارش پایگاه خبری معماری و نما به نقل از نظام مهندسی گیلان ؛ کتاب الفباي ساخت و ساز: ارتقاي دانش فني صاحبان حرفه از اهداف قانون نظام مهندسي و کنترل ساختمان مي باشد و اين مهم به همراه تنظيم روابط بين صاحبان حرفه هاي مهندسي ساختمان و کارفرمايان از اهم وظايف هيات مديره هاي سازمان هاي نظام مهندسي ساختمان مي‎باشد.

فقدان يک مرجع جامع به عنوان راهنما براي افرادي که قصد خريد ملک و ساخت بنا دارند يا مي خواهند در زمينه ساخت و ساز فعاليت کنند، همواره محسوس بوده و موجب سردرگمي مالکان و خريداران شده است و چه بسا عده اي از اين خلا استفاده نموده و فرصت را مناسب يافته اند تا به واسطه اطلاع از امور، رانت ايجاد نمايند و از عدم آگاهي کارفرمايان به نفع خود بهره جويند.

سازمان نظام مهندسي ساختمان گيلان در راستای ارتقاي دانش و افزايش کيفيت ساخت و ساز همواره و آگاهي سازي به اعضاي و کارفرمايان و بر پایه اين باور که کارفرماي آگاه به قانون، نقش بسيار مهمي در ساخت و ساز صحيح و اصولي دارد. در اين راستا سازمان تمام تلاش خود را به کار بسته تا بهره گيري از تجربه و تخصص اهالي فن و صاحبان صلاحيت نسبت به تدوين کتابچه راهنماي سازندگان ساختمان در جهت مشاوره و آشنايي کارفرمايان اقدام نمايد.

بخوانید:  جایگاه نظام مهندسی در کمیته نما مغفول واقع شده است

در تهيه اين مجموعه از مشورت و همفکري افراد زيادي که سالها در زمينه ساخت و ساز فعاليت داشته اند استفاده شده است لذا جا دارد از تک تک افرادي که در گردآوري اطلاعات مجموعه کتاب الفباي ساخت و ساز با ارزش همکاري داشته اند و همچنين حمايت و همفکري اعضاي محترم هيات مديره و بازرسان سازمان تشکر نمايم. اميد است کتاب الفباي ساخت و ساز، راهنماي مطلوبي براي کارفرمايان حوزه ساختمان و راهگشايي در ارتقاي کيفيت ساخت و ساز باشد.